Plzeň čištění podlah

Linoleum zašpiněné od sušeného ovoce krásně vyčistil kotoučový stroj A SERVISU

Před domem máme zahradu, ne sice nějakou obrovskou, ale máme ji udělanou téměř celou jako čistě účelovou. Tedy minimum máme zatravněno, to jen obdélníček před domem, kam jsme si dali strojové čištění podlahhoupačku a občas, když je čas, tak si na ní dáme kafe. Jinak máme po celém pozemku záhony. Pěstujeme téměř všechno. Částečně jsem si uhájila, aby na levé straně byly jen květiny, ať taky potěší oko, jinak máme po obvodu rybízy, ostružiny, maliny, angrešty.

V záhonech pak jahody, máme jednu jablůňku, dvě meruňky, ty jsme dali doprostřed hlavní zeleninového záhonu, tam máme hlavně rajčata, papriky, okurky, česnek a cibuli.

Pak máme…

Pak máme na zkoušku i trochu exotičtější rostlinky, i když těm se u nás příliš nedaří, máme například fíkovník, borůvku (ta sice exotická není, ale nedaří se jí mršce), a pak jsme zkoušeli například kaktus s plody, tedy opuncii.hloubkové čištění podlah

Každopádně, když už se podaří a úroda opravdu je, tak zase nevíme, co s tím. Když napeču nebo zavařím, něco málo zamrazím, ale mrazák nemáme (bohužel!) nafukovací, pak ještě obdarujeme rodinu a kolegy a pořád máme přebytek, tak jsem začala ovoce a rajčata sušit.

A ještě houby. Bydlíme jen pár set metrů od lesu, kam chodíme venčit psa, takže mezitím, než se proběhne, často nějaký ten úlovek najdu.

proč se dřít, nechte mytí podlah firměTakže ve výsledku…

Takže ve výsledku nedělám pak nic jiného, než že krájím a suším. Jedná se zejména o ty houby, ale ze zeleniny suším také rajčata, z toho jsou super zdravé chipsy k televizi. A je to vlastně i jednoduché.

Malá cherry rajčátka jen rozpůlím na půl, ta větší nakrájím na plátky, vše pak rozložím rovnoměrně na pečicí papír, posolím, dám na to granulovaný česnek a oregano a hotovo! Je to opravdu chuťovka. Líp to samozřejmě schne na sluníčku, takže dva plechy, co jsem měla na balkoně, byly rychle hotové.

Jenže tolik…

Jenže tolik plechů ani nemám, takže zbytek (kromě křížal a meruněk jsem bez většího úspěchu zkoušela všechno možné – od jahod až pomytí podlah od profesionálů ostružiny, radši to zkusím vysušit předtím, než se to rovnou hodí do popelnice, říkala jsem si). Takže jsem jen nastříhala pečicí papír a podél kuchyně a v obýváku pod okna. Tak aby se o to nikdo nezabil, jsem to rozmístila a nechala schnout. Jenže na konci léta, když už žádná úroda nebyla, jsem s nelibostí zjistila, jak jsem si zavařila.

Všude,…

Všude, kde bývaly pečicí papíry s ovocem, houbami a rajčaty, byly nehezké obtisky na linoleu. Zkoušela jsem to sundat dolů hadrem a saponem a ono nic. Volila jsem pak účinnou metodu, a to nechat tuto práci odborníkům. Zavolala jsem profesionální úklidovou firmu Plzeň čištění podlah, která pravidelně čistí podlahy u nás ve firmě, takže jsem věděla, že je to sázka na jistotu.

A samozřejmě mě opět nezklamali. Jejich moderní kotoučový stroj v kombinaci se značkovou (a musím říct, že i moc voňavou) kosmetikou, linoleum krásně vyčistilo. Po sušení ovoce ani památky, navíc lino krásně prokouklo, zmizela taková ta šeď, což byly nánosy (bohužel letité špíny). A moje poučení? Za pár stovek jsem si koupila elektrickou sušičku na ovoce.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *